Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe Olimpus Sesja Zimowa

W dniach 7 – 11 stycznia 2019 roku w naszej szkole zorganizowano Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe Olimpus. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej oraz młodzieży z klasy III gimnazjum. Uczniowie naszej

placówki zmierzyli się z zadaniami z następujących dziedzin: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język angielski, język niemiecki, język polski oraz matematyka. Test każdej olimpiady składał się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W sesji zimowej tylko jedna z podanych odpowiedzi była poprawna. Olimpiada pozwalała uczniom zapoznać się z testową formą sprawdzania wiedzy, wykorzystywaną obecnie na każdym etapie nauczania. Ciekawe pytania, interesujące teksty sprawiały, że uczeń z przyjemnością rozwiązywał zadania, jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności. Poza tym Olimpus pragnie promować uczniów wykazujących zainteresowanie różnymi dziedzinami i posiadających wszechstronną wiedzę.

7 maja 2019r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów za najlepsze wyniki.

Najlepsze rezultaty w naszej szkole uzyskali:

·         Wiktor Klonowski kl. VIIIa  - I miejsce z chemii (grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa) oraz IV miejsce z matematyki (dyplom laureata i nagroda książkowa)

·         Kamil Kalinowski kl. VIIIa – IX miejsce z geografii (dyplom laureata)

·         Rozalia Linowska kl. VIIIb - IX miejsce z geografii (dyplom laureata)

·         Maciej Sobolewski kl. IVa - IX miejsce z historii (dyplom laureata).

Gratulujemy!!!

Katarzyna Bańkowska

Back to top