Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

„Topniejące lodowce, znikające lądy, ocieplenie, zanieczyszczenie... Z przerażeniem dowiadujemy się o zmianach klimatu na Ziemi. Zachodzą tak szybko... Jest naprawdę mało czasu, aby zrobić coś dobrego dla naszej planety. Dlatego konieczna jest natychmiastowa interwencja...

Temu, co zagraża naszej niezwykłej, niebieskiej planecie mogą przeciwstawić się tylko prawdziwi bohaterowie. Właśnie tacy, jak ty! Uzbrój się w oręż wiedzy i stań do walki z wrogiem!

Wykreuj superbohatera, który skutecznie upora się z naszymi ziemskimi problemami. Pamiętaj, każdy z nas może uratować świat!” -  te właśnie słowa pobudziły wyobraźnię i zachęciły wielu uczniów do wzięcia udziału w XVIII edycji powiatowego konkursu literackiego „Piszę książkę” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku. Konkurs był adresowany do uczniów z klas 3 – 8 szkół podstawowych powiatu płockiego. W tegorocznej edycji uczniowie mieli wymyślić superbohatera, który uratuje ginącą Ziemię, a następnie przelać na papier swoją wizję  ochrony błękitnej planety przed współczesnymi zagrożeniami. Ocenie podlegały zarówno szata literacka i graficzna. Tej próby podjęły się cztery uczennice naszej szkoły: Dominika Kajkowska, Nikola Kajkowska, Monika Borucka i Wiktoria Paczkowska, które pod opieką pani Anety Gromanowskiej i Joanny Tomczak napisały wspaniałe książki. Potem wszystkie z niecierpliwością czekały na wyniki.

Ogłoszenie wyników konkursu, prezentacja nagrodzonych prac i wręczenie nagród odbyło się 4 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku. Jury przyznało Dominice Kajkowskiej i Nikoli Kajkowskkiej  ex aequo III miejsce. Dodatkowym wyróżnieniem było przeczytanie fragmentu książki Dominiki pt. „Siła serca i umysłu” przez płockiego poetę, felietonistę muzycznego i literackiego – Macieja Woźniaka.  

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przeczytaj też książkę Nikoli "Wiara w ludzkość".

Joanna Tomczak

Back to top