Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Głównym założeniem edukacji zdalnej jest zachęcenie uczniów do rozwijania wiedzy i zainteresowań w jak najciekawszy dla nich sposób. Chcąc pomóc w realizacji tej misji, uczniowie naszej szkoły mieli okazję wzięcia udziału w  Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Informatyczny” online. Wszystkie aspekty tegorocznej, wyjątkowej edycji konkursu zostały tak zaplanowane, aby zmotywować uczniów do atrakcyjnego i wartościowego spędzenia czasu.

W konkursie „Orzeł Informatyczny” ze Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach wzięło udział

14 przedstawicieli klas od drugiej do ósmej. Odbył się on 14 maja 2020 r. Udział w konkursie wymagał od uczniów samodyscypliny i zaangażowania ponieważ, każdy musiał rozwiązać test w domu  o określonym czasie, wykorzystując dowolne urządzenie z dostępem do Internetu. Miał on formę testu składającego się z 21 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Do każdego zadania indywidualnie został ustalony maksymalny czas na jego rozwiązanie. Po wybraniu odpowiedzi nie można było wrócić do zadania. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo dobre wyniki. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie z Naszej szkoły: Jakub Kamiński uczeń klasy 5b, który zajął VII miejsce w kraju oraz Kacper Gorsiak uczeń klasy 4, który zajął VIII miejsce w kraju. Chłopcom życzymy dalszych sukcesów. Pragniemy także, złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję. Brawo Wy!

Justyna Portalska

Back to top