Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W dnia 2 - 4 czerwca 2020 roku odbył się zdalnie za pośrednictwem platformy Dzwonek.pl. międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny”.

Głównym organizatorem tego konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières".

Polska edycja konkursu „Kangur matematyczny” jest prowadzona pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy.

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” ma charakter jednorazowego testu, zawierającego  zadania o różnym stopniu trudności. Mimo  zawieszenia zajęć w szkołach, uczniowie naszej placówki podjęli się trudu i przystąpili do zdalnej formy konkursu. Wymagało to od nich poświęcenia dodatkowego czasu, ponieważ najpierw wzięli udziału w konkursie próbnym, a następnie w ostatecznej wersji „Kangura Matematycznego”.

W naszej szkole udział w konkursie brało dwoje uczniów kl. IV w kategorii MALUCH, trzynastu z kl. V i VI w kategorii BENIAMIN oraz sześciu z kl. VII i VIII w kategorii KADET. Po raz pierwszy Organizator nie wyłonił laureatów, a jedynie wyróżniono uczniów z najwyższymi wynikami.

W naszej szkole najlepsze rezultaty osiągnęli:

Miłosz Szmytkowski kl. 7b

Natalia Bartnicka kl. 6c

Maja Zajączkowska kl. 5b

Dziękujemy uczestnikom za trud i poświęcony czas oraz życzymy sukcesów w dalszej edukacji matematycznej.

Bańkowska Katarzyna

Chmielewska Mariola

Dzierżanowska Zofia

Kołodziejska Anna

Kowalska Katarzyna

Portalska Justyna

 

Back to top