Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów składa serdeczne podziękowania za udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne".

Na tegoroczną edycję nadesłano 1456 prac plastycznych z 97 placówek oświatowych, kulturalnych, wychowawczych oraz 10 zgłoszeń indywidualnych z całego kraju. Uczestników

przygotowywało 252 nauczycieli, instruktorów i opiekunów.

Młodzi twórcy wykazali się znajomością tradycji wielkanocnych, a także wielu ciekawych technik plastycznych. Wysoki poziom prac odzwierciedlił się w ilości laureatów. Komisja Konkursowa przyznała 115 nagród. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 262 prace plastyczne.

Tematem najczęściej pojawiającym się w pracach dzieci i młodzieży jest niedziela palmowa, koszyczki, pisanki, święcenie pokarmów, uroczyste śniadanie, rodzinne malowanie pisanek, motywy religijne czy lany poniedziałek. Możemy zobaczyć zapomniane zwyczaje, takie jak chodzenie z kogutkiem, wieszanie śledzia czy półpoście. Na konkurs oprócz prac rysunkowych, malarskich i graficznych nadesłano prace przestrzenne: pisanki, palmy, stroiki, koszyczki, makiety scen rodzajowych i wiele innych form plastycznych.

W kategorii 10-12 lat:

I miejsce zdobyła Nikola Kajkowska,

II miejsce Anna Maruszewska.

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się ponadto prace Dominiki Kajkowskiej, Zuzi Rosińskiej, Roksany Siecińskiej i Zuzi Baranowskiej. Wystawę prac można zobaczyć w galerii Wisła oraz w internecie na stronach POKiS

 Z całego serca gratulujemy!!!

 Izabella Kozińska-Wójcik

Back to top