Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Uczniowie klasy szóstej podczas zajęć koła matematyczno-informatycznego konstruowali z klocków Gigo. Każda z grup podjęła próbę zbudowania innej budowli. Uczniom udało się dokończyć i zaprogramować huśtawkę z misiem.

W ciągu dwóch tygodni lutego uczniowie klas trzecich na zajęciach koła małego programisty przygotowali serduszka 3D z okazji walentynek. Uczestnicy koła j. niemieckiego zwiedzali Berlin i ćwiczyli słownictwo za pomocą wirtualnej rzeczywistości ClassVR. Również uczniowie klasy 3a skorzystali z

Na zajęciach koła matematyczno-informatycznego uczniowie klasy 7 korzystali z okularów ClassVR. Dzięki tej technologii mogli obejrzeć fraktale – figury samopodobne, a w szczególności zapoznać się z gwiazdą Kocha. Również dzięki technologii VR uczestnicy kół językowych odbyli wirtualne wycieczki po stolicach Europy.

Siódmoklasiści na kole matematyczno-informatycznym korzystali z zestawu „Gigo Learning Lab”. Uczniowie dzięki szczegółowym instrukcjom zawartym w podręczniku „3D Smart Gigo” z gotowych zestawów klocków zbudowali model huśtawki. Swój prototyp wprowadzili w ruch poprzez kontroler zaprogramowany w „S4A”. Następnie modyfikowali napisany skrypt i obserwowali zachodzące zmiany w działaniu modelu.

Przy użyciu drukarki Banach, zakupionej w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości, powstało kilka prostych ozdób świątecznych wykonanych w aplikacji TinkerCAD. Uczestnicy kół zainteresowań poznali obsługę i zasady działania drukarki, dowiedzieli się czym jest filament, jak go wymienić. Mieli okazję obserwować powstawanie wydruku 3D. Możliwości drukarki wzbudziły ciekawość uczniów. Wydruki przeznaczone są na kiermasz świąteczny.

Dzięki sprzętowi do nagłośnienia i oświetlenia, pozyskanemu z programu #LaboratoriaPrzyszłości, oprawa obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości oraz ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" zyskała na jakości. Podczas apelu użyte zostały mikrofony bezprzewodowe i lampy oświetlające scenę.

Fragmenty uroczystości listopadowych zarejestrowano za pomocą kamery zakupionej z funduszy #LaboratoriaPrzyszłości:

Back to top