Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

3 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole zostało zorganizowane niezwykłe wydarzenie promujące zdrowy styl życia. Potyczki Kulinarne skierowane były do uczniów klas VI-VIII oraz III gimnazjum. W rywalizacjach - obok dwóch przedstawicieli każdej z klas – udział wzięli Pomocnicy Kucharza, czyli

nauczyciele. Organizatorami przedsięwzięcia oraz jego prowadzącymi byli wielokrotni Mistrzowie Łyżki, Noża i Widelca, czyli pedagodzy szkolni. Szacowne jury reprezentowały: Królowa Uczniowskich Obiadów - p. B. Wolińska oraz Królowa Wszystkich Królowych - p. Dyrektor Trojanowska.

Pierwsze zadanie, z jakim zawodnicy musieli się uporać, polegało na ułożeniu przepisu autorskiej potrawy z zaprezentowanych składników (do wyboru: z zestawu nr 1 lub zestawu nr 2). Trzeba przyznać, że wszyscy pracowali w pocie czoła, a efekty pracy przerosły najśmielsze oczekiwania jury. Uczestnicy wykazali się także dużą kreatywnością w prezentowaniu swoich przepisów, prawdziwi pasjonaci… Werdykt po pierwszej konkurencji po prostu nie mógł być inny – wszystkie drużyny przeszły do kolejnego etapu.

Następne zadanie miało już charakter praktyczny i polegało na przygotowaniu zdrowych i pysznych kanapek. Również z tym wyzwaniem uczestnicy radzili sobie wspaniale (o czym mogą zaświadczyć także uczniowie zasiadający na widowni, którzy mieli okazję poczęstować się wytworami pracy zespołów). Choć jury bardzo trudno było podjąć decyzję - po zakończeniu konkurencji - z fartuchami musiały pożegnać się trzy drużyny.

Ostatni etap konkursu to przygotowanie owocowego deseru. Znowu było smacznie i kolorowo. Gdy nadszedł czas podsumowania, jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie pierwsze miejsce na podium zajęli uczniowie z klasy III c gimnazjum, drugie – III a gimnazjum, trzecie – VII b.

Wszyscy młodzi uczestnicy zostali nagrodzeni kosmetykami powstałymi na bazie owoców, zaś wspaniali Pomocnicy Kucharza otrzymali specjalne dyplomy. Mamy przekonanie, że wśród tegorocznych zawodników znajdują się przyszli szefowie kuchni, o których z pewnością kiedyś usłyszymy…

Anna Jarzębowska-Krześniak, Agnieszka Rybka

Back to top