Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

22 listopada 2022r. uczniowie klasy 6a oraz 6b wzięli udział w drugiej wycieczce do Płocka w ramach projektu pt. „JAZDA NA PŁOCK 2022 – odkrywamy kulturę i dziedzictwo historyczne Płocka”. Jest to inicjatywa Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, skierowana do uczniów szkół podstawowych z okolic Płocka.

Celem projektu jest zaktywizowanie młodzieży do uprawiania turystyki kulturowej, wzbogacenie świadomości turystyczno - kulturalnej na temat Mazowsza płockiego oraz promocja najważniejszych atrakcji turystycznych i kulturalnych Płocka. Tym razem zostaliśmy zaproszeni do

Muzeum Żydów Mazowieckich, gdzie uczniowie mogli poznać kulturę żydowską i historię Żydów na ziemiach Mazowsza. Spróbowaliśmy pysznej chałki, która jak się okazało pochodzi z kuchni żydowskiej, a bardzo często gości na naszych stołach. Druga część wycieczki to warsztaty w Płockiej Galerii Sztuki, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękne obrazy wykonane przez młodzież uczącą się w liceach plastycznych. Uczniowie mieli okazję pracować z płocką artystką - malarką panią Marią Wojnarowską. Podczas warsztatów powstały piękne prace plastyczne według wskazówek i rad profesjonalistki. Na pytanie: Czy się podobało? - padło głośne TAAAKKK.

Dorota Bielecka, Mariola Chmielewska, Justyna Portalska

Back to top