Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

7 października 2019 r. uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie „SmoG Wawelski” przygotowane przez Studio Teatralne SZTUKA z Trzebini. Spektakl ekologiczny został przygotowany na podstawie najbardziej znanej krakowskiej legendy. Smok Wawelski został

pokonany. Niestety Kraków nawiedził potwór znacznie groźniejszy. SmoG Wawelski pojawił się w mieście przez brak dbałości mieszkańców o czystość powietrza. Palenie śmieci, zbyt duża ilość pojazdów w mieście, mało zieleni, sprawiło, że prapraprawnuk króla Kraka również musi zmierzyć się z zagrożeniem.

Młodzi widzowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, odpowiadali na pytania, śpiewali piosenki, naprawiali buty wraz z szewczykiem. Zasadzili również nowe drzewko, którym obiecali się opiekować. Na zakończenie przedstawienia ochotnicy w strojach krakowskich zatańczyli krakowiaka. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Aktorzy nawiązali kontakt z dziećmi, a zapraszając ich do wspólnej zabawy, zwrócili uwagę na takie wartości jak odpowiedzialność, świadomość oraz  konieczność kierowania się w życiu codziennym zasadami ochrony otaczającej nas przyrody.

Back to top