Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

rys. Paweł Grabarczyk kl. 3b

Szanowni Państwo,

Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,

Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie,

dobiegł do końca rok szkolny 2019/2020, który pod wieloma względami różnił się od poprzednich lat.

Pandemia koronawirusa w naszym kraju odmieniła nasze życie i funkcjonowanie szkoły.

Z dnia na dzień nic nie było „normalne”, wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania.

Od połowy marca wszystkie placówki szkolne w Polsce zostały zamknięte. Od tamtego czasu nauka uczniów odbywała się w sposób zdalny przy użyciu internetu, a także wielu platform, które zostały do tego przystosowane. Napotykaliśmy trudności, nie uniknęliśmy błędów, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało nam się realizować kształcenie na odległość. Pracowaliśmy wytrwale, zarówno Rodzice, jak i my nauczyciele, ale przede wszystkim Wy, nasi wspaniali Uczniowie i Wychowankowie. Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją wspólnie pokonaliśmy przeciwności.

Cieszymy się, że w tym trudnym czasie nasi uczniowie wraz z rodzicami oprócz codziennych obowiązków szkolnych znajdowali czas  na udział w akcjach i działaniach proponowanych przez nauczycieli. Niektórzy brali udział w konkursach i odnosili w nich sukcesy.

Koniec roku szkolnego to zawsze czas podsumowań i wyróżnień. Gdyby nie pandemia koronawirusa, zakończenie roku odbyłoby się w tradycyjny sposób, tak jak wyglądało to do tej pory - uroczysty apel, uczniowie ubrani na galowo, osobisty odbiór nagród, wyróżnień oraz świadectw. Niestety jest to niemożliwe. W tym roku Nasi nauczyciele pożegnają się ze swoimi podopiecznymi na spotkaniach online, a wychowawcy wręczą świadectwa, dyplomy i nagrody zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Szczególne słowa pożegnania kieruję do naszych Absolwentów.

Drodzy ósmoklasiści.

W imieniu Rady Pedagogicznej składam Wam życzenia, abyście potrafili cieszyć się sukcesami, umieli wyciągać wnioski z porażek. Życzymy szczęścia, radości i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów.

Pamiętajcie:

„Każdego dnia możesz zrobić coś, aby zbliżyć się do swojego marzenia lub możesz nie robić niczego. W każdym przypadku podejmujesz decyzję."

Edukacja jest najlepszą inwestycją. Inwestujcie w siebie i zdobywajcie kolejne szczyty kariery. Niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w życiu.

„Nigdy nie zbaczaj ze swojej drogi
którą wybrałaś w wędrówce życia
choćby Ci ciernie raniły nogi
a cel wydawał się nie do zdobycia!”

Wam Drodzy Rodzice dziękuję za trud, wyrozumiałość i wsparcie.

Nauczycielom życzę, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.

Pracownikom administracji i obsługi dziękuję za codzienny trud i wysiłek.

Uczniom, którzy rozpoczynają swoje upragnione i wyczekane wakacje życzę udanego, słonecznego i bezpiecznego wypoczynku, wykorzystajcie dobrze letnie miesiące – oglądajcie przyrodę, uprawiajcie sporty, zwiedzajcie nowe miejsca.

Dziękuję przyjaciołom szkoły za wszelkie przejawy ludzkiej życzliwości, której doświadczaliśmy od Państwa w ciągu całego roku szkolnego.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się, do tego że szczęśliwie, razem  przebrnęliśmy przez rok szkolny 2019/2020.

Życzę Wszystkim niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo, a od 1 września powrotu do zajęć stacjonarnych. Dbajmy o siebie, przestrzegajmy wszelkich zaleceń dotyczących naszego zdrowia.

Jolanta Trojanowska

 

Jakub Markowski kl. 6b

Back to top