Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Od 10 do 25 października 2020 roku w całej Europie świętowany jest Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek 2020. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja ta odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. W ramach tej inicjatywy

promuje się kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą tego wydarzenia jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom, młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu oraz rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności.

Nasza szkoła już po raz trzeci zaangażowała się w tę akcję. Klasy III Szkoły Podstawowej, na zajęciach Koła Małego Programisty oraz na zajęciach informatyki poznawały graficzne języki programowania, podejmując próby rozwiązywania postawionych przed nimi problemów. Uczniowie formułowali polecenia wysyłane komputerowi, a także rozwiązywali z pomocą nauczyciela zagadki logiczne wprowadzające do nauki kodowania. Klasy IV – VIII Szkoły Podstawowej, w ramach lekcji informatyki mogły spróbować swoich sił, biorąc udział w jednej z wielu gier programistycznych. W ramach zajęć rozwiązywali zadania polegające na napisaniu odpowiedniego kodu sterującego postacią w wybranym przez siebie kursie ze strony code.org. Rywalizacji towarzyszyło wiele emocji i dobra zabawa.

Katarzyna Bańkowska, Lidia Chęcińska, Mariola Chmielewska, Renata Kikolska, Anna Kołodziejska, Justyna Portalska

Back to top