Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła grać w naszej szkole już w grudniu, kiedy zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, kiermasz biżuterii i loterię fantową. W styczniu odbyło się przestawienie w wykonaniu koła teatralnego i chóru szkolnego pt. „Pokonać dręczyciela”. Najmłodsi uczniowie zbierali datki do puszek na terenie szkoły.

W dniu finału WOŚP

W czwartek 26 stycznia 2023r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. „Pokonać dręczyciela”. W przedstawieniu wystąpili aktorzy ze szkolnego koła teatralnego. Występ uświetniły popisy wokalne uczniów z klas czwartych. Sztuka poruszała problem przemocy w szkole. Widzowie poznali sposób na to, jak pokonać „szkolnego” dręczyciela. Występ okazał się wielkim sukcesem młodych artystów, o czym świadczyły żywiołowe reakcje publiczności i gromkie brawa. Dochód ze spektaklu

Nasza szkoła już od wielu lat prowadzi akcje charytatywne, z których dochód zasila konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pierwszym z działań była Mikołajkowa Loteria Maskotek, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Dzieci za symboliczną kwotę mogły nabyć piękne, używane pluszaki. Cieszymy się, że zabawki te znalazły nowe domy.

Kolejną akcją był 

Bóg jest w nas!

15 grudnia 2022r. Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach gościła zucha Dawida Jabłońskiego wraz z komandorem Bractwa Harcerskiej Bandery „Białe Wilki” Krzysztofem Nowackim z Maszewa Dużego, którzy na ręce dyrektor Jolanty Trojanowskiej przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju to harcerska akcja przekazywania

Back to top