Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Uczniowie klasy szóstej podczas zajęć koła matematyczno-informatycznego konstruowali z klocków Gigo. Każda z grup podjęła próbę zbudowania innej budowli. Uczniom udało się dokończyć i zaprogramować huśtawkę z misiem.

Rezultaty pracy obserwowali wszyscy. Kolejnym grupom udało się zbudować bujaczkę-równoważnię oraz zegar z kukułką. Na kolejnych zajęciach uczniowie będą mieli okazję korzystając z odpowiedniego programowania S4A, uruchomić swoje konstrukcje.

Na innych zajęciach grupa miała okazję wykorzystać materiały z laboratoriów do wykonywania kolorowych haftów matematycznych. Wzory były proste, ale ich wykonanie dało dziewczynkom ogromną satysfakcję.

Drukarkę 3D tym razem wykorzystali uczniowie do zaprojektowania i wydruku różnego rodzaju jaj wielkanocnych. Niestety nie dokończono wszystkich zadań, ponieważ maszyna zepsuła się i została oddana do naprawy gwarancyjnej.

Uczestnicy zajęć z robotyki w dalszym ciągu konstruują budowle i maszyny z klocków LegoSpike, tym razem według własnych pomysłów.

Uczestnicy koła j. niemieckiego ćwiczyli słownictwo z pomocą wirtualnej rzeczywistości ClassVR.

Katarzyna Bańkowska, Lidia Chęcińska, Mariola Chmielewska, Justyna Portalska, Ewelina Świetlik

Back to top