Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Andrzejek, które niezmiennie cieszyły się powodzeniem wśród małych i dużych;) Już od kilku lat członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza prezentują swoje umiejętności wróżbiarskie podczas wspólnej zabawy. Niestety w tym roku

nie możemy spotkać się osobiście, mimo to chcemy zachęcić Was do świętowania Andrzejek w rodzinnym gronie. Mamy nadzieję, że czas spędzony na wspólnej zabawie – nie tylko pozwoli oderwać na chwilę myśli od pandemii, ale będzie stanowił także doskonałą okazję do zacieśniania więzi z najbliższymi.

Coroczny wieczór wróżb, którego tradycja w Polsce sięga kilkuset lat, to jedna z ostatnich okazji do zabawy przed nastaniem okresu Adwentu. Pochodzenie wróżb andrzejkowych nie jest do końca znane, jednak część badaczy jest zdania, że miały one swój początek już w starożytnej Grecji. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt – traktowano je wówczas bardzo poważnie. Współcześnie Andrzejki to niezobowiązująca zabawa, w której może uczestniczyć każdy niezależnie od wieku, a interpretacja wróżb zależy przede wszystkim od inwencji twórczej jej uczestników (najważniejsze, aby były optymistyczne i dawały radość).

Data Andrzejek jest stała, przypada w wigilię świętego Andrzeja – w nocy z 29 na 30 listopada;

w tym roku Andrzejki będziemy obchodzić w nocy z niedzieli na poniedziałek. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza serdecznie zapraszają do wspólnego wróżenia dzieci i rodziców! Mamy nadzieję, że zaprezentowane przez nas instrukcje zainspirują Państwa do wspólnej zabawy.

Szkolny Klub Wolontariusza

Back to top