Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W roku szkolnym 2020/2021 klasa IIIa przystąpiła II edycji projektu edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki", który trwał od 23 września 2020 roku do 21 czerwca 2021r. Postacią przewodnią po projekcie stała się mała chmurka Tosia, która ukazywała dzieciom nurtujące ją problemy, związane

z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęcała uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystkie działania były spójne z czytaną lekturą. W projekcie pojawiły się trzy moduły, z których każdy był bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna). Udział w projekcie był wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.

Podczas trwania projektu wspólnie przeczytaliśmy i omówiliśmy następujące książki: "Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej, "Królowa śniegu" H. Ch. Andersena i lekturę pt.: "Anaruk chłopca z Grenlandii" autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów oraz "Dzieci Pana Astronoma" Wandy Chotomskiej. Założyliśmy lekturniki, wykonaliśmy wszystkie zadania modułowe. A oto certyfikat i nasza fotorelacja z projektu.

Monika Pruszkowska

Back to top