Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

15 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odwagi i zabawy, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron. Odkrywaliśmy talenty

W dniu dzisiejszym, tj. 15 września 2023 roku, nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko.

Hasłem przewodnim tegorocznej kampanii jest

4 września 2023 r. w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

Uczniowie klas II – VIII, po krótkiej oficjalnej uroczystości, spotkali się z wychowawcami klas.

Rozpoczęcie roku dla 35 pierwszoklasistów odbyło się na sali gimnastycznej. Uczniowie klas pierwszych w towarzystwie rodziców złożyli uroczyste ślubowanie, zostali pasowani na uczniów przez dyrektora szkoły, pozowali do pamiątkowych zdjęć, a następnie otrzymali swój pierwszy komplet podręczników.

23 czerwca 2023r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie klas I-VII pożegnali szkołę na dwa najbliższe miesiące. Mury szkoły opuściło 35 absolwentów.
Dziękujemy za dobry rok. Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych wakacji.

Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach otrzymała certyfikat udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku”. Zawdzięczamy to uczniom z klasy 5b, którzy reprezentowali naszą placówkę.  Celem projektu było szerzenie wiedzy o mutyzmie wybiórczym, potocznie nazywanym lękiem przed mówieniem.

Piątoklasiści przez kilka miesięcy uczestniczyli w zajęciach

Back to top