Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości na kole matematyczno – informatycznym uczniowie klas szóstych pracowali z klockami Gigo Blocks. Uczestnicy składali huśtawki i podnośnik oraz tworzyli programy do stworzonych konstrukcji. Na kolejnych zajęciach uczniowie wykonywali wieloryba i samolot wraz z programem umożliwiającym działanie w/w wytworów.

Uczennice klasy 4a na zajęciach koła matematyczno-informatycznego korzystały z okularów ClassVR. Dzięki tej technologii

mogły dokładnie zapoznać się z różnymi bryłami oraz ich budową. Dziewczynki pracowały również z długopisami 3d. Dzięki nim wykonały swoje pierwsze projekty 3d o tematyce jesiennej. Przy użyciu drukarki Banach powstały gadżety, które zostały wręczone laureatom Międzyszkolnego Konkursu "Logicznie - Matematycznie". Uczniowie otrzymali piramidę fraktalną. Model stanowi połowę ośmiościanu Sierpińskiego i może służyć jako ozdoba na biurko.

Na zajęciach z robotyki uczniowie klas siódmych kontynuowali lekcje z BECREO KIT – zestawem konstrukcyjnym z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami, a uczniowie klas czwartych konstruowali i programowali Jimu roboty.

Katarzyna Bańkowska, Lidia Chęcińska, Justyna Portalska

Back to top