Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Uczniowie z koła polonistycznego realizowali w tym roku szkolnym projekt w ramach ogólnopolskiego konkursu „Solve for Tomorrow” organizowanego przez firmę Samsung. Celem konkursu jest poszukiwanie innowacyjnych i kreatywnych rozwiązań problemów związanych ze zdrowiem, klimatem, integracją i bezpieczeństwem.

Grupa z Proboszczewic znalazła się wśród 26 półfinalistów wyłonionych spośród 150 zespołów. Nikola Kajkowska, Dominika Sobolweska, Maja Zajączkowska oraz Szymon Nowakowski pracowali nad tym, jak zachęcić kolegów do spożywania zdrowego śniadania w szkole. Jeśli jesteście ciekawi, co wymyślili, obejrzyjcie konkursowy filmik SFT SP Stare Proboszczewice.mp4

Uczniowie klas ósmych brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Olimpus z chemii w sesji wiosennej. Uczestnicy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie mogły być poprawne. Uczeń miał także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. Trzeba było wykazać się wiedzą z chemii z klasy 7 i 8. Wszyscy nasi uczniowie uzyskali wyniki powyżej średniej i otrzymali dyplomy uznania.

Uczniowie biorący udział w kolejności otrzymanych wyników to:

6 czerwca 2023 roku odbył się szkolny konkurs geograficzny "Znam mapę świata”, w którym wzięli udział uczniowie klas ósmych. W konkursie uczestniczyło 15 osób, które miały za zadanie zaznaczyć na mapie świata 30 obiektów geograficznych.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Konkurs „Lekcje o Mazowszu” odbył się w tym roku po raz siódmy. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania piękna naszego województwa poprzez niebanalne lekcje. Tegorocznej edycji przyświecało hasło: „O Mazowszu - twórczo i kreatywnie poza murami szkoły”. W konkursie wzięła udział

Uczniowie naszej szkoły w kwietniu 2023r. brali udział w konkursach PANDA z języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, geografii i fizyki, które były przygotowane przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI.

Celem tych konkursów jest m.in. zachęcanie uczniów do rozwijania swoich umiejętności z różnych dziedzin nauki. Zadaniem uczestnika w tej sesji było rozwiązanie testu, składającego się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy.

Do konkursu z języka angielskiego przystąpiło

Back to top