Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

#LaboratoriaPrzyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nasza szkoła w ramach tego projektu, korzystając z oferowanego wsparcia finansowego, poczyniła ogromny krok w kierunku budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości

uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Zasoby zaplecza pomocy dydaktycznych zostały wzbogacone przez min.: drukarkę 3D, zestaw konstrukcyjny BeCreo z mikrokontrolerem, LEGO Education SPIKE Prime – zestawy klocków konstrukcyjnych, zestawy okularów ClassVR, klocki Gigo – zestawy do programowania S4A, kamerę przenośną ze statywem, mikrofony, zestaw oświetleniowy, stacje lutowniczą, zestawy drutów dziewiarskich, pirograf – wypalarkę. Uczniowie mieli już okazję niektóre z wymienionych pomocy poznać w praktyce na pierwszych w tym roku zajęciach kół matematyczno-informatycznych, zajęciach z robotyki, kole teatralnym czy kole technicznym.

Back to top