Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Pod koniec listopada nasza uczennica Aleksandra Pruszkowska z klasy IIb przystąpiła do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Ze względu na epidemię, przesłuchania eliminacyjne w rejonach mają charakter zdalny, oceniane będą występy zarejestrowane w formie pliku audiowizualnego, który pragniemy Państwu zaprezentować. Czy Ola zakwalifikuje się do następnego etapu dowiemy się niebawem. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Eliza Niedbała

1 grudnia 2020 roku uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach brali udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o AIDS. Tym razem konkurs odbył się on-line. Uczestnicy odpowiadali na pytania testowe. Należało wykazać się wiedzą o wirusie HIV i chorobie AIDS, o sposobach zarażenia się wirusem oraz jego skutkach dla organizmu ludzkiego.

Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie:

Uczeń naszej szkoły Eryk Sielski brał udział w projekcie  "Tam, gdzie się styka z polskim matematyka. STEAM-owe warsztaty radiowo-filmowe." Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA, współfinansowany ze środków z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Celem projektu było kształcenie samodzielności w rozwiązywaniu problemów, wdrażanie do pracy projektowej z wykorzystaniem różnych dziedzin wiedzy. Projekt oparty był na koncepcji STEAM

W dniu 3 grudnia 2020r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs informatyczny „Z rodziną w Święta Bożego Narodzenia". Zadaniem uczestników było przedstawienie nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci kartki świątecznej wykonanej w dowolnym edytorze graficznym. Praca nie mogła zawierać gotowych elementów. Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów klas II - VI Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach. Komisja oceniła prace według następujących kryteriów:

Szkoła Podstawowa w Starych Proboszczewicach może się pochwalić utalentowaną młodą poetką. Patrycja Pawlicka, uczennica klasy VII c, otrzymała bowiem wyróżnienie w XXV Wojewódzkim Konkursie Poezji im. Stefana Gołębiowskiego organizowanym przez Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu (oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu).

Konkurs odbywał się

Back to top