Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Sieć sklepów Biedronka wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Do wszystkich szkół podstawowych w Polsce wysłano bezpłatne zestawy książek „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” oraz zestaw zabawek Gang Słodziaków.

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym, w którym nagrodami były

książki i maskotki „Słodziaki”. Konkurs polegał na wykonaniu dziesięciu zadań w ciągu pięciu tygodni października i listopada. Po złożeniu w bibliotece szkolnej przynajmniej ośmiu prawidłowo wykonanych zadań, uczestnicy zakwalifikowali się do losowania nagród. Do konkursu przystąpiło pięćdziesiąt troje, a ukończyło trzydzieści troje dzieci i ich rodziców (niektóre zadania wymagały zaangażowania dorosłych).

21 listopada 2019r. rozlosowano nagrody w postaci materiałów promocyjnych przysłanych do szkoły - 10 pluszaków „Słodziaków” oraz 4 książki „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Oprócz 14 głównych nagród dla każdego dziecka biorącego udział w losowaniu przewidziano nagrody pocieszenia.

Lidia Chęcińska

Back to top