Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

7 listopada 2023 roku, na terenie miejscowości Podgórze, odbyły się XXVIII Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości. W tegorocznej edycji biegi ukończyło 651 osób, co świadczy o rosnącej popularności tych zawodów.

Biegacze mieli do pokonania dystans 900m. Wyjątkowe połączenie przyrody z duchem rywalizacji sportowej sprawiło, że uczestnicy odczuli zarówno piękno natury, jak i determinację do pokonania trasy.

Do rywalizacji przystąpiły 23 szkoły podstawowe i 5 szkól ponadpodstawowych z powiatu

płockiego, miasta Płock i Płońsk. Biegi podzielono na trzy kategorie wiekowe – dzieci (klasy IV-VI), młodzież (klasy VII-VIII) i juniorzy (szkoły ponadpodstawowe).

XXVIII Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości to nie tylko sportowe zmagania, ale również wyraz patriotyzmu i miłości do ojczyzny. Uczestnicy udowodnili, że sport może być doskonałą okazją do obchodzenia ważnych chwil historycznych i uczczenia narodowej Niepodległości. Mamy nadzieję, że ta piękna tradycja będzie kontynuowana przez wiele lat i będzie inspiracją dla innych miejscowości, by łączyć sport z miłością do ojczyzny.

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych:

Kategoria dzieci – dziewczęta

6 - Stare Proboszczewice

Kategoria młodzież – chłopcy:

6 - Stare Proboszczewice

Katarzyna Kiełpińska

Back to top