Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Co jest w życiu najważniejsze? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Uczniowie ze szkolnego koła teatralnego spróbowali na nie odpowiedzieć, przenosząc na scenę historię życia Błogosławionego Izydora z Afryki, męczennika, który po przyjęciu chrztu nie wyrzekł się wiary mimo tortur i szykan.  Sztuka zaprezentowana została na XI Przeglądzie Etiud o Świętych i Błogosławionych „Zwykli-Niezwykli”, który odbył się 17.10.2023 w

Mediatece w Płocku. Młodym aktorom udało się odtworzyć egzotyczny klimat Afryki poprzez taniec, śpiew oraz słowo. Przedstawienie wzbogaciła muzyka grana na żywo. To był świetny występ. Historia Izydora, w której nie zabrakło uśmiechu, powagi i tragizmu, poruszyła publiczność.

Uczniowie przygotowywali się do występu pod kierunkiem księdza Adama Kowalskiego i pani Anety Gromanowskaiej. Wystąpili: Maciej Mikołajczyk, Filip Koziński, Natan Bielicki, Kalina Jankowska, Julia Nowak, Dominika Bielicka, Julia Kozłowska, Zuzanna Pietrzyk, Iga Kowalczyk, Julia Adamczyk. Gratulujemy całemu zespołowi, a zwłaszcza debiutantom.

Organizatorzy przeglądu to: Książnica Płocka oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej.

https://ksiaznicaplocka.pl/swieci-i-blogoslawieni-na-scenie-mediateki/

Aneta Gromanowska

Ks. Adam Kowalski

Back to top