Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

4 października 2019 obchodzony był IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowały się w tym roku 5 862 szkoły, w tym po raz kolejny nasza szkoła. W tym dniu ludzie z całego świata

uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. Obchody tego szczególnego dnia w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach zostały rozpoczęte troszkę wcześniej. W tygodniu poprzedzającym ŚDTM na szkolnych korytarzach pojawiła się wystawa prac – plakatów przygotowanych przez uczniów klas IV, V i VI związanych z tematyką Tabliczki Mnożenia. Cieszyła się ona dużym, pozytywnym odbiorem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

W naszej szkole zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia. Egzaminowały "Patrole Komisji Egzaminacyjnych". Do egzaminów przystąpiło około 40 mieszkańców Starych Proboszczewic. Dorośli mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, mierząc się z pytaniami ze znajomości tabliczki mnożenia. Osoby, które zdały egzamin otrzymywały odznakę - naklejkę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Gratulacje należą się wszystkim egzaminowanym, ponieważ WSZYSCY zdali!

Obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 2019 wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

Justyna Portalska

Back to top