Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

15 września 2022r.uczniowie klas drugich wzięli udział w bezpłatnym projekcie edukacyjnym pt. „Bądźmy eko. Dbajmy o wodę”, zainicjowanym i finansowanym przez PKN ORLEN S.A.  W ramach projektu, zostały przeprowadzone zajęcia ekologiczne przewidziane na jedną godzinę lekcyjną. Lekcje poprowadzili

edukatorzy z lokalnej firmy „Zakątek Odkrywców”, którzy od lat przygotowują aktywności dla dzieci ze szkół i przedszkoli.

Zajęcia przybrały formę ciekawych, interaktywnych warsztatów angażujących wszystkich uczniów, podczas których, wśród poruszanych zagadnień proekologicznych, szczególnie zaakcentowana została problematyka zużycia i oszczędzania wody. Uczestnicy otrzymali przystępne narzędzie pracy, jakim jest lapbook, który uatrakcyjnił przyswojenie wiedzy o obiegu wody w przyrodzie i utrwalił dobre nawyki związane z jej wykorzystaniem. W lapbooku dzieci znalazły również kompletne zestawy do przeprowadzenia prostych doświadczeń w domu oraz karty do gry zawierające przyrodnicze ciekawostki.

Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów na temat odpowiedzialnego gospodarowania wodą.

Renata Kikolska

Back to top